Menu

Jeśli podjąć edukację wyższą to tylko w Anglii?!

Wrzesień 7, 2015 - Blog

Możesz bez problemu uczynić realnymi swoje marzenia. Wystarczy, że będziesz operować studia w Anglii. Studia gdzieś poza granicami kraju były zawsze po prostu doskonałą inwestycją co do przyszłości i były związane z prestiżem. Zwłaszcza w takim miejscu na ziemi jak Wyspy Brytyjskie gdzie mamy praktycznie najlepsze uniwersytety w globalnej skali. Jeżeli masz ochotę podjąć tam studia po pierwsze musisz wszystko sobie dobrze przemyśleć i przygotować się na całą serię procedur. Jedna z kwestii jest pewna – Wysiłek ten na pewno się opłaci.

Procesy typu rekrutacyjnego, cały ich świat na studia w Anglii rządzi się oczywiście swoimi prawami, zresztą w podobnym stopniu jak u nas, składając zatem podanie o przyjęcie musi wykonać kilka kroków w ściśle określonej kolejności. Przedstawiamy je poniżej dokładnie.

Wybór kierunku
Sprawa pozornie tylko oczywista, ale zanim będziesz planować cokolwiek ostatecznie musisz ściśle obrać kierunek, bo także od niego samego będą zależały konkretnego typu wymogi.

Referencje
Na większości brytyjskich uczelni będą Ci potrzebne referencje, choćby od nauczycieli.

Podanie
Wypełnienie niezbędnego podania odbywa się przez elektryczny formularz w systemie UCAS
Pozostaje czekać
Rzecz jasna, na odpowiedź uczelni. Jeśli nie dasz rady się dostać masz jeszcze szanse w lipcu i sierpniu, ale wówczas potrzebny jest bezpośredni kontakt z uczelnią.

Uwaga
Rekrutacja na studia w Wielkiej Brytanii zaczyna się rok wcześniej, z dużym wyprzedzeniem, czyli inaczej mówiąc jeśli studia chcemy rozpocząć w roku 2016 roku papiery powinniśmy składać do września 2015. Niektóre uczelnie mają inny terminarz aplikacji. 14 sierpnia rozpoczyna się tzw. clearing a więc proces polowania na różne miejsca zwalniane przez maturzystów brytyjskich.
Ubiegać się o te studia możemy samodzielnie lub z udziałem oraz wsparciem ze strony organizacji stworzonych do tego celu. To oczywiście kosztuje, ale daje pewność, że nie popełnisz żadnego błędu, wszystkie dokumenty będą dobrze przygotowane, a Ty nie przegapisz żadnej szansy. Do odważnych świat należy. Powodzenia połamania długopisów i nóg.