Menu

Korek – swoiste atrybuty

Sierpień 2, 2018 - Blog
Korek – swoiste atrybuty

Korek to naturalny surowiec, jaki powstaje z tkanki okrywającej dębu – kilkusetletniego drzewa porastającego region M. Śródziemnomorskiego. Wyjątkowa budowa komórek powoduje, iż ów tworzywo stało się właściwym materiałem izolacyjnym obecnym w różnych sektorach przemysłu.


Materiał ten jest pochodził z przyrody zatem do wytwarzania go nie stosuje się żadnych środków chemicznych, a to sprawia, iż może być bezpieczny. Dodatkowo jest stosowany przez placówki szkolne.

Naturalny produkt i jego rola

Materiały z korka mogą mieć różny kształt jak i szerokie zastosowanie. Wielofunkcyjne mogą być spore elementy z korka, które używa się między innymi w stolarstwie jako surowiec do wyrobu uszczelek bądź do produkcji spławików. Może być to budulec o kluczowych właściwościach. Jest to zwłaszcza zdolność do izolacji cieplnej pomieszczeń. Korzystając z korka ograniczymy wydatki na ogrzewanie mieszkań a także uchronimy je przed problematycznymi hałasami z ulicy. Cechuje go dar asymilowania wysokich i niskich tonów. Z kolei arkusze korkowe na podłodze równoważą wilgotność powietrza w pomieszczeniu. W wyniku tego nie występuje grzyb zatem jest to bardzo dobry materiał dla alergików. Elastyczność przyczyni się do tego, że cudownie nada się w pokoikach dla dzieci. Proponowany jest przez internet np. na stronie korkrollen.de. Ogromny zakres właściwości owego artykułu sprawia, iż mamy możliwość używać go w jakiejkolwiek sferze naszego życia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *