Menu

Pomysł na żyrandol z korka

Czerwiec 3, 2018 - Blog
Pomysł na żyrandol z korka

Korek nie od dziś jest bardzo cenionym surowcem. Doskonale sprawdza się nie tylko, jako materiał budowlany czy przemysłowy. Nieprzeciętny wygląd korka sprawia, że wiele osób często wykorzystuje go w celu dekoracyjnym. Dzięki naturalnemu surowcowi możemy wprowadzić do swojego wnętrza ciepły klimat. Korek nieustannie pozostaje w modzie, co jest spowodowane przede wszystkim jego ekologicznym charakterem.

sztucce

Czy korek nadaje się na żyrandol?

To doskonały materiał, z którego można zrobić praktycznie wszystko. Dzięki odporności na wysoką temperaturę korek doskonale nadaje się na żyrandol. Jest to bardzo trwały surowiec, odporny na wilgoć i zabrudzenia.
Żyrandol bądź sam klosz wykonany z korka, wspaniale podkreśla charakter wnętrza, stanowiąc jednocześnie bardzo oryginalną ozdobę. Można spotkać żyrandol stworzony z korków od wina albo klosz z cienkiej tkaniny korkowej, wykonany techniką ażurową. Bardzo stylowo wyglądają też lampy z korka oraz plecione lampiony korkowe.

Inne zastosowanie korka w wystroju wnętrza

Korek można wykorzystać na wiele sposobów. Prócz oświetlenia, bardzo oryginalnie wyglądają meble z korka, które zdobią wnętrze domu lub mieszkania. Unikatowe meble sprawią, że wnętrze zmieni się nie do poznania. Wśród najciekawszych projektów wymienia się m.in.:

rzutki
Wszystkie projekty wpisują się w nowoczesny styl, który coraz bardziej przesiąka ekologią. Wiele osób inwestuje w gotowe arkusze korkowe, rolki korkowe czy korek samoprzylepny, próbując samodzielnie zmienić wygląd swoich wnętrz (różnorodne materiały znajdziesz tutaj: https://korkrollen.de/). Moda na korek z biegiem czasu coraz bardziej się nasila, ponieważ ludzie zdecydowanie częściej poszukują naturalnych rozwiązań. Produkty ekologiczne mają ogromną przewagę nad ich sztucznymi odpowiednikami.
Warto więc zainwestować w korek. Nawet zwykłe tablice korkowe powieszone na niezbyt atrakcyjnej ścianie, z pewnością pomogą ożywić tę powierzchnię. Dlatego nie zastanawiaj się, inwestując w korek, zupełnie nic nie tracisz! Możesz jedynie wiele zyskać.