Menu

W jaki sposób zintegrować naukę oraz zabawę

Czerwiec 19, 2017 - Blog

Wczasy kojarzą nam się z wypoczynkiem, przebywaniem na świeżym powietrzu oraz dniami pełnymi frajdy. A dla latorośli to możliwość uciechy tudzież podjęcia nowych znajomości. Dorośli tymczasem często zastanawiają się nad rodzajem wakacji żeby dzieciaki przede wszystkim mogły być na łonie natury, dobrze się bawiły wraz z innymi dziećmi i były chronione. Szukamy zakątków, jakie zagwarantują nam relaks ale dodatkowo uciechę dla całej rodziny. I właśnie takowym zakątkiem wydają się być położone na wschodzie Bieszczady. Chyba najbardziej odpowiedni zamysł to wakacje w Bieszczadach z dziećmi. Podziwianie przepięknych krajobrazów, codzienne marsze po górach oraz przebywanie na co dzień z jedynymi w swoim rodzaju gatunkami roślin i zwierząt to tylko pewne zalety takiego rozwiązania.

Wakacje dla całej rodziny

Propozycje na ferie w kierunku gór bądź nad samym morzem wydają się być najpopularniejszymi w Polsce. Niestety łańcuchów górskich jest w Polsce tak mało, a te najwyższe mieszczą się w zatłoczonym turystami zakątku, w powiecie tatrzańskim. Jednakże niemało osób wybiera położone na wschodzie Bieszczady. Jest to perfekcyjne wręcz miejsce na odpoczynek z pociechami w górach. Warto wziąć pod uwagę, że nie bywają często zwiedzane przez turystów, a ponadto stanowią terytorium drogocennej bioróżnorodności. Tym samym dużo rodzin postanawia pojechać wakacje w w Bieszczady. Rodzice zyskają zapewnienie, iż dzieciaki nie będą znudzone, sami zaś będą mogli się zrelaksować na tle przyrody. Jednym z ośrodków, który prezentuje takie rozwiązanie w górach jest wczasy z dziećmi w górach. Zróżnicowana propozycja pokoi hotelowych albo rozkosznych chatek z drewna tudzież opcja nocowania na terenie placu namiotowego zadowoli każdego wizytującego Bieszczady.

Zielone szkoły

Co więcej OW zielone szkoły w górach oferuje także zielone szkoły w górach dla dzieci, jacy chcą złączyć rozrywkę wraz z dydaktyką. Bieszczady są zakątkiem, w obrębie którego można zaobserwować niespotykane na innych obszarach naszego kraju gatunki roślinności tudzież fauny. Nauka na temat przyrody w tym rejonie posiada więc ważny wpływ na edukację dziecka. Zielona szkoła w górach, w jakiej nadrzędną rolę pełnią krajobrazy Bieszczad przyniesie wiele pozytywnych doświadczeń. Ponieważ znajdzie się także czas by zaplanować eskapady do pobliskich miejscowości, wycieczki rowerami bądź objeżdżanie sąsiednich krajów np. Słowacji. OW Zielona Polana ma sale, w jakich mogłyby trwać zajęcia oraz planuje atrakcyjne wyprawy do skansenów. Małolaty będą miały możliwość zwiedzić przeróżne ciekawe miasta, pojeździć ciuchcią oraz doznać magii czystych górskich rzek. Powrócą zrelaksowane zaś ich wspominki staną się z całym przekonaniem niezwykłym bagażem, jaki przywiozą z zielonej szkoły.