Jakie powinny być drzwi ekologiczne?

by Alicja
0 comment

Dzisiejsze technologie skupiają się na produkcji drzwi zewnętrznych, które będą nie tylko elementem dekoracyjnym, ale również skutecznym izolatorem termicznym budynku. Wybierając drzwi zewnętrzne, warto zwrócić więc uwagę na ich parametry, materiał wykonania oraz sposób montażu. Czym charakteryzują się najlepsze ekologiczne drzwi zewnętrzne i gdzie je znaleźć?

1. Wydajny i trwały materiał wykonania

Drzwi ekologiczne powinny być wykonane z materiałów, które są trwałe i wydajne w użytkowaniu. Najczęściej stosowanymi materiałami są drewno, PVC i aluminium. Dużym zainteresowaniem cieszą się również drzwi stalowe wypełnione pianą poliuretanową. Na przestrzeni czasu wykazują doskonałe właściwości termiczne. Z kolei drzwi z PVC i aluminium są odporne na warunki atmosferyczne, a jednocześnie również bardzo energooszczędne. Przed zakupem warto zwrócić uwagę na parametry materiałów produktów, którymi się interesujemy. Ważną kwestią jest współczynnik przenikania ciepła – im niższa wartość współczynnika, tym lepsza izolacja termiczna drzwi.

2. Wysoka termoizolacja

Wcześniej wspomniany współczynnik przenikania ciepła to klucz do odpowiedniej termoizolacji domu. Każde drzwi ekologiczne powinny cechować się wysoką izolacyjnością termiczną. Dążenie do niskiego współczynnika ciepła przy produkcji drzwi wiążą się ze zwiększeniem bezpieczeństwa miejsca zamieszkania (często współczynnik przenikania ciepła jest korzystniejszy, gdy drzwi są grubsze) oraz lepszej akustyki wnętrza.

3. Ciepły montaż

Ciepły montaż to hasło, które pozornie może brzmieć enigmatycznie. Jednak po zrobieniu porządnego researchu drzwi zewnętrznych spotkacie się z tą nazwą nie raz. Czym jest ciepły montaż? Ciepły montaż to trójwarstwowy montaż stolarki otworowej, który zapewnia doskonałą izolację termiczną i uszczelnienie. Montaż ten polega na wypełnieniu szczelin pomiędzy stolarką otworową a murem trzema warstwami izolacyjnymi: pianą montażową, taśmą uszczelniającą oraz silikonem. Dzięki temu, miejsca, w których najczęściej dochodzi do utraty ciepła i osadzania się wilgoci są szczelnie uszczelnione, co przekłada się na większą izolacyjność termiczną i mniejsze koszty ogrzewania. Z zalet ciepłego montażu korzysta m.in. firma z drzwiami zewnętrznymi Stalprodukt Zamość. W najnowszej odsłonie katalogu producenta znajdziecie m.in. drzwi Ecotherm, które odpowiadają współczesnym technologiom domów nastawionych na ekologiczne rozwiązania. 

You may also like

Leave a Comment