Jak zabezpieczyć garaż przed włamaniem?

by Alicja
0 comment

Garaż jest newralgicznym miejscem na mapie domu. Uwagę złodziei przyciąga atrakcyjna wizja pojazdów i narzędzi w nim przechowywanych. Niezliczona ilość sposobów na sforsowanie zabezpieczeń garażowych wielokrotnie przyprawiała poszkodowanych właścicieli o ból głowy. Z tych nieprzyjemnych sytuacji płyną jednak pewne pozytywy. Producenci rozwiązań, których zadaniem jest zabezpieczenie garażu przed włamaniem, w oparciu o traumatyczne doświadczenia swoich potencjalnych klientów, mogli doskonalić swoje rozwiązania.

Na bazie wieloletnich doświadczeń i wraz z rozwojem technologii, zabezpieczenia garaży są na coraz wyższym poziomie. Jak zabezpieczyć garaż przed włamaniem?

Antywłamaniowa brama garażowa

Warto zadbać o odpowiednie zabezpieczenie garażu przed włamaniem, ponieważ jest to miejsce, w którym przechowujemy często wartościowe przedmioty, takie jak samochody czy narzędzia. Zabezpieczenie to powinno obejmować m.in. wybór dobrej jakości bramy garażowej, spełniającej odpowiednie standardy bezpieczeństwa. Warto zwrócić uwagę na to, czy dana brama wyposażona jest w mechanizmy ryglujące, uniemożliwiające podważenie jej od zewnątrz. Materiał, z którego zbudowane będzie skrzydło bramy powinien być odporny na uszkodzenia mechaniczne, aby nie pozwolić na szybkie sforsowanie jej siłą pod nieobecność mieszkańców domu.

Drzwi antywłamaniowe

Konstrukcja niektórych garaży, oprócz bramy garażowej, obejmuje również drzwi wejściowe zielona góra. Często zdarza się, że jest to najsłabszy punkt budynku, stosunkowo łatwy do sforsowania. Z tego względu, powinniśmy pamiętać o odpowiednim doborze drzwi do garażu. Przy zakupie dobrze jest wybrać skrzydło o wysokich parametrach przeciwwłamaniowych. Drzwi antywłamaniowe powinny być wyposażone w odpowiednie zawiasy, które uniemożliwią wyjęcie skrzydła z futryny. Do tego, wiele modeli drzwi antywłamaniowych wyposażone jest w specjalne bolce, które blokują możliwość wyjęcia drzwi nawet w przypadku przecięcia zawiasów.  

Zakup bram i drzwi antywłamaniowych do garażu

Odpowiednie bramy garażowe i drzwi to podstawa odpowiedniego zabezpieczenia garażu przed włamaniami. Na rynku wielu producentów oferuje rozwiązania mające za zadanie zniwelować ryzyko kradzieży z posesji. Jednym z nich jest Nexbau. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, doradcy Nexbau są w stanie z łatwością dopasować odpowiednie rozwiązanie do każdego garażu, jednocześnie dbając o możliwie wysoką klasę bezpieczeństwa oferowanych produktów.

You may also like

Leave a Comment