Jakie meble do małej łazienki

Jakie meble do małej łazienki

by Redaktor
1 comment

Rozważ użycie małej toaletki z wbudowanym zlewem

Standardowa toaleta stojąca, czyli toaleta ze zbiornikiem, ma około 67-70 cm długości. Poszukując toalety, warto skorzystać z kompaktowych toalet o długości 60 cm, zaprojektowanych specjalnie do małych pomieszczeń, ponieważ zajmują one mniej miejsca. Posiadają pionowy odpływ, dzięki czemu można je ustawić blisko ściany.

Małe łazienki w apartamentowcach to nie lada wyzwanie. Zwłaszcza jeśli pokój wymaga również zainstalowania toalety. Jeśli to możliwe, wydziel dla siebie dwa oddzielne pokoje. Super wygodne, zwłaszcza gdy jeden członek rodziny bierze prysznic, a wszyscy inni czekają na toaletę. Jednak nie zawsze jest to możliwe. Następnie spróbuj funkcjonalnie zaaranżować sprzęty osobiste i szafki tak, aby korzystanie z łazienki było przyjemnością.

Najmniejsze umywalki mają wymiary 35 x 40 cm, ale nadają się głównie do łazienek, w których znajduje się tylko toaleta i umywalka z szybkim umyciem. Minimalna szerokość umywalki powinna wynosić 45 cm, ale możemy wybrać nieco płytszy model o wymiarach 38 x 44 cm. Warto też zdecydować się na umywalkę mocowaną na szafce, dzięki czemu można pod nią przechowywać środki czystości.

Jakie meble do małej łazienki

Jeśli chodzi o wyposażenie małej łazienki, rozważ zastosowanie podwyższonej deski sedesowej

Szafki wiszące pod umywalki nablatowe nadają się głównie do małych łazienek w nowoczesnym stylu. Ten rodzaj mebli montowany jest na ścianie. Dokładnie i bezproblemowo czyszczą podłogę pod meblami. Jak wiadomo, podłogi w tych miejscach wymagają częstego czyszczenia. Nowoczesna szafka podumywalkowa mocowana do ściany daje również możliwość dodatkowego wykorzystania przestrzeni pod nią. Można tam postawić np. stylowy wiklinowy kosz, który nie tylko będzie pięknie wyglądał, ale także pomieści zapasowe ręczniki dla całej rodziny.

Jedną z ramek do zabudowy odpowiednich do małych łazienek jest kombinacja na niskim poziomie (z półkami lub pod oknem). Jeśli wybierzemy jeden z najniższych modeli, przycisk spłukiwania będzie całkowicie zasłonięty przez deskę sedesową, ale takie rozwiązanie maksymalizuje dostępną przestrzeń w małej toalecie. Inną korzyścią wynikającą z zainstalowania ramy o niskim poziomie jest możliwość używania przycisków i półek, co ułatwia pracę dzieciom lub osobom niepełnosprawnym.

Mała łazienka na poddaszu może być również wyposażona w prysznic. Ponownie, jego lokalizacja zależy przede wszystkim od wielkości ściany kolanka. Jeśli możesz stanąć obok niego prosto, oznacza to, że instalacja prysznica jest prawdziwa. Jeśli jednak ścianka kolankowa jest zbyt niska, prysznic należy zamontować przy standardowej ścianie. Nie oznacza to wcale, że pochyła ściana pozostanie bezużyteczna. Loftowe meble łazienkowe można dopasować nawet do wyjątkowo niskich ścian. Budowanie indywidualnie pozwoli maksymalnie wykorzystać dostępną przestrzeń.

Rozważ użycie małych szafek do przechowywania

Dlaczego szafki na wymiar to dobry wybór do Twojego domowego baru? Dzisiejsze szafki na wymiar można zbudować zgodnie z dostępną przestrzenią, ze wszystkimi dodatkami, których potrzebujesz, aby stały się w pełni funkcjonalnym barem (nie licząc wina i oczywiście limonki). Dodatki te mogą obejmować przechowywanie butelek wina, szklane stojaki, małe chłodziarki do piwa i miksery lub chłodziarki do wina (lub oba). Witryna ze szklanym frontem może wyeksponować Twoje butelki lub szklane naczynia i odróżni strefę „barową” od innych częściowo niestandardowych szafek w kuchni lub pokoju rekreacyjnym – lub pomoże to wszystko połączyć, aby uzyskać jednolity wygląd.

Mebel można ustawić w rogu, dzięki czemu zajmuje mało miejsca lub połączyć go z szafkami niskimi lub wiszącymi. Taki zestaw zapewnia dużo miejsca na niezbędne przedmioty i wygląda bardzo estetycznie. To dobry wybór do małych i dużych łazienek.

Szukasz szafki podumywalkowej nablatowej z dwiema szufladami? Korzystać z otwartych modułów? A może czworo drzwi? W tej kategorii dostępnych jest wiele egzemplarzy z różnymi konfiguracjami elementów. Dzięki temu każdy znajdzie mebel odpowiadający jego potrzebom i wymaganiom.

Jak wybierać meble do małej łazienki

Rozważ użycie niskiej deski sedesowej

Jeśli chodzi o wysokość szafki, to w głównej mierze decyduje o tym optymalna wysokość umywalki nablatowej. Aby członkowie rodziny mogli z niej swobodnie korzystać, umywalka nablatowa, podobnie jak inne umywalki, powinna znajdować się na wysokości około 80 cm od podłoża. W związku z tym wysokość szafek pod umywalki nablatowe jest ograniczona – w przypadku modeli wiszących maksymalnie około 50 cm. To samo dotyczy głębokości szafek łazienkowych pod umywalką na blacie. Decyduje o tym rozmiar umywalki, zwykle około 50 cm. Na rynku dostępne są również produkty o mniejszej głębokości. Zwykle wystarczy nawet 40 cm, aby z łatwością pomieścić wszystkie niezbędne akcesoria. Jeśli chodzi o szerokość szafki łazienkowej z umywalką nablatową, to zależy ona całkowicie od funkcji blatu. Jeśli ma charakter czysto dekoracyjny, szerokość nie musi być dużo większa niż szerokość zlewozmywaka. W przeciwnym razie, zwłaszcza właściciele dużych łazienek, opcją mogą być eleganckie, obfite blaty.

Kompaktowy – zalecane rozwiązanie do małych przestrzeni. Kompaktowa szafka charakteryzuje się zmniejszoną głębokością od 26 cm. Posiadają wbudowany w blat zlewozmywak oraz miejsce do przechowywania w postaci szuflad, szafek typu cargo lub standardowych półek z drzwiami uchylnymi;

188 cm załatwi sprawę, ale rozważ także przedłużenie, aby jeszcze bardziej wydłużyć meble (zrób to sam, jeśli chcesz). Warto wyposażyć te klocki w mnóstwo półek na kosmetyki, akcesoria czy tekstylia.

Rozważ użycie wąskiej maty łazienkowej

Prysznic – na pewno może być bardziej kompaktowy niż wanna, ale pozwala myć się tylko na stojąco, co nie dla każdego jest synonimem komfortu. Lepszym rozwiązaniem dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej jest prysznic bez brodzika lub z brodzikiem płaskim.

Zwykle po prysznicu przebieramy się w czyste ubrania, więc najlepiej sprawdzi się przebieralnia tuż obok łazienki lub umywalni. Jeśli nie mamy wydzielonego miejsca do przechowywania ubrań, a nasza łazienka jest przestronna i dobrze wentylowana – lepiej mieć w niej szafę.

Zamiast zwykłego wieszaka na ręczniki, poszukaj podwójnej półki lub wieszaka hotelowego z półkami. Rozważ podgrzewany wieszak na ręczniki, który ogrzewa ręczniki po zakończeniu kąpieli. Wybierz materiał wieszaka na ręczniki, aby uzupełnić wykończenie umywalki.

Rozważ użycie kranu do naczynia

Jeśli kran nie jest szczególnie brudny, możesz użyć szmatki z większą ilością detergentu i ciepłej wody2. Wystarczy przetrzeć uchwyt płynem do naczyń i osuszyć nieużywaną ściereczką do czyszczenia. Wypoleruj kran suchą szmatką, aby nadać mu połysk.

Jeśli masz poważny problem z plamami na zlewie, który nie chce zniknąć, musisz użyć białego octu. Dodaj 1/2 szklanki octu do 1/2 szklanki gorącej wody, a następnie zanurz ściereczkę w roztworze. 2 Przed kontynuowaniem przetestuj roztwór na małej części baterii, aby upewnić się, że nie uszkodzi on powierzchni urządzenia, i zetrzyj roztworem wszelkie zabrudzenia.

Zacznij od wlania do butelki ze spryskiwaczem roztworu wody i octu w proporcji 1:1. Spryskaj cały obszar, celując w zaprawę i wszelkie problematyczne obszary. Pozostaw na 5 minut, a następnie okrężnymi ruchami wyszoruj szczoteczką do fug lub starą szczoteczką do zębów. Czy twoja fuga jest teraz czysta? Jeśli tak – fuj, to proste! jeszcze nie? Przejdź do następnego kroku.

You may also like

1 comment

Barbara 26 stycznia, 2023 - 5:04 pm

już wiem jakie meble kupie do małej łazienki

Reply

Leave a Comment